Корзина
97 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Актуальність цін просимо уточняти перед замовленням!  
+380442210049
+380962534555
Светотехническая компания LEDUS
Корзина

LED Светильники ЖКХ

Світлодіодні світильники для ЖКГ, під'їздів, міжповерхових майданчиків, з низьким споживанням електроенергії. Датчики руху і освітленості знижують споживання електроенергії. Антивандальне виконання корпусу запобігає псуванню. Не потребують заміни ламп.
1 2

Однією з найбільш перспективних сфер використання світлодіодного освітлення є використання світлодіодних світильників для ЖКГ в громадських зонах багатоквартирних будинків. Тут до сих пір найчастіше використовуються лампи розжарювання. Середня багатоповерхівка - це приблизно 500 світлоточок, якщо вони обладнані 60-ватними лампами, то при роботі по 10 годин на день, 30 днів на місяць вони споживають 9000 кВт * год. в місяць. При тарифі 1,68 грн. / КВт * год. щомісячні витрати на електроенергію складуть 15 120 грн. , Щорічні, відповідно - 181 440 грн. У рік, це вже значна сума, але якщо розбити її на 250 квартир, та ще помісячно, вийде всього 60 з лишком гривень на місяць, які нівелюються в загальній оплаті за комунальні послуги, і про яких мало хто замислюється. І це при тому, що в розрахунок не включені витрати, пов'язані із заміною перегорівших ламп, які відносно невеликі в порівнянні з величиною загальних витрат, але все ж впливають на загальну вартість.

Світлодіодні світильники для ЖКГ вартують спочатку дорожче, і це багатьох зупиняє. Однак потрібно розуміти, що зараз ця різниця в ціні вже не настільки велика, як кілька років тому. Світлодіодні технології стрімко розвиваються і, як наслідок, дешевшають. Сьогодні якісний світильник для під'їздів може коштувати в межах 150-200 гривень, а то і дешевше. Порахуємо його економічну ефективність:

60-ватну лампу розжарювання може замінити світлодіодний світильник потужністю 8 Вт. Якщо цей світильник обладнаний датчиками освітленості, шуму або руху, то навіть в темний час доби він або вимкнений, або працює в черговому режимі енергоспоживання (1-2 Вт). Для розрахунку ми (з запасом) припустимо, що в середньому за 10 годин середньодобової роботи він споживає 4 вата на годину. Таким чином, витрата електроенергії становить 600 кВт * год на місяць, або 7200 кВт * год на рік, що призводить до сумарних витрат всього 12 т. грн. на рік. Міняти лампи не потрібно, гарантія на світлодіодні світильники практично у всіх виробників становить не менше 2-х років при розрахунковому терміні служби до 100 000 годин (а це понад 26 років в нашому розрахунку).

Противники світлодіодних технологій можуть призвести як контраргумент той факт, що енергозберігаючі люмінесцентні лампи в порівнянні з лампами розжарювання споживають значно менше енергії, і їх використання істотно знижує витрати, в тому числі і в сфері ЖКГ. Але, по-перше, енергозберігаючі лампи не так вже й дешеві, що збільшує витрати на заміну перегорілих ламп, по-друге, вони «не люблять» частих вмикань і вимикань, а значить, не можуть бути використані з датчиками освітленості \ руху, по-третє, вони також «не люблять» негативних температур, нарешті, по-четверте, вимагають спеціальних заходів щодо утилізації після використання, так як містять токсичні речовини.

Таким чином, з наведених розрахунків очевидно, що термін окупності проекту переходу на світлодіодні світильники для ЖКГ становить не більше двох років, а використання світлодіодних світильників з датчиками допомагає ще більше знизити його.

Крім того в наших розрахунках не враховано зростання тарифів на електроенергію, а її вартість з кожним роком все збільшується, що робить термін окупності світлодіодних світильників ще коротше.